logo Avista

Gravírovanie

Gravírovanie je prenesenie predlohy na predmet zámernou úpravou jeho povrhu, kedy dochádza vplyvom kontrastu medzi pôvodným a upraveným povrchom k zobrazeniu predlohy.

Zjednodušene povedané, predloha je „vypálená” do povrchu. Jedná sa teda o trvalé, neodstrániteľné značenie (na rozdiel napríklad od maľovania na poháre).

Gravírovanie pohárov

  • Vzhľadom k tomu, že sklo často netvorí homogénnu hmotu, ale v hmote pohára môžu byť oblasti s rôznymi vlastnostami, je dopredu takmer nemožné predpovedať ako sa daný druh skla hodí na gravírovanie. Väčšinou ide všetko bez problémov, ale niekedy sa sklo pri gravírovaní správa inak ako zbytok materiálu a vtedy sa môžu objaviť kazy. Preto dopredu nemôžeme zaručiť 100% výsledok gravírovania na všetky druhy skla.

poháre na stužkové, poháre k výročiam

Ponúkame vám gravírovanie na sklenené poháre k rôznym príležitostiam, ako sú výročia, jubileá, svadby, stužkové slávnosti a podobne.

Gravírovanie realizujeme na vaše poháre podľa vašej predlohy, alebo vám po vzájomnej dohode spracujeme podľa vašich predstáv grafický návrh.

Najvhodnejšie sú poháre valcového tvaru, alebo mierne vypuklé, ktoré sa valcovému tvaru čo najviac podobajú. Gravírovanie na poháre iných tvarov je tiež možné, ale výsledok nemusí vždy splniť očakávania.

Tiež ak má pohár ucho, napríklad pivové poháre, nie je možné, gravírovať povrch až úplne k uchu, alebo oproti uchu. Záleží aj od priemeru pohára

Gravírovanie na sklenené fľaše

Na sklenené fľaše je tiež možné vygravírovať venovanie, alebo iný motív podľa vašich požiadaviek. Pri fľašiach však možná realizácia tiež závisí od ich tvaru a rozmerov.

Menovky na dvere, na schránky

Vyrábame aj gravírované menovky na dvere, alebo na schránky. Vyrobené sú z plastu s imitáciou jemne brúseného kovu zlatej, striebornej, alebo bronzovej farby

Vyrobiť je možné okrem štandardných rozmerov aj netradičné, rôzneho tvaru, prípadne rôzne ornamenty a vzory

Štítky na poháre pre športovcov

Na trofejové poháre pre športovcov a podobne vám vyrobíme štítky s popisom názvu podujatia a ročníka. Tento štítok si môžete po odlepení obojstrannej fólie nalepiť na podstavec pohára.

Logá a značky z plastu

Realizovať je možné aj rôzne firemné logá a značky. Jediným obmedzením je iba to, že pracujeme len s farbou popredia a pozadia. Takže je možné použiť len dve farby. Napríklad pri viacfarebnom logotype, ktoré nemá čierno-bielu variantu by sa muselo použiť rastrovanie, kedy sa jednotlivé farby nahradia rôzne hustým rastrovaním a tým sú odlíšené jednotlivé farebné plochy.

Psie známky

Pre vášho miláčika môžeme vyrobiť ”psiu známku” z eloxovaného hliníka, na ktorej môžu byť vygravírované meno a kontaktné údaje na majiteľa, keby sa váš miláčik náhodou stratil.

©Avista 2015